Макрон і Меркель пообіцяли співпрацю в реформуванні ЄС

Новий президент Франції Емманюель Макрон і канцлер Німеччини Анґела Меркель пообіцяли співпрацювати задля зміцнення Європейського союзу й заявили, що готові обговорювати зміни до чинних договорів про функціонування ЄС, щоб оновити союз.

Після зустрічі, яка відбулася в Берліні, Макрон, який обійняв посаду в неділю, заявив, що буде працювати разом із Меркель над «дорожньою картою» реформування Євросоюзу і зони обігу спільної валюти євро, додавши, що в цьому реформуванні для обох «немає абсолютно ніяких табу».

Меркель, зі свого боку, додала, що, хоча зміни до договорів про функціонування ЄС не є темою нагального обговорення, вона відкрита до такої ідеї. «Спершу треба попрацювати над тим, що ми хочемо змінити, і якщо з’ясується, що це вимагає зміни договору, то ми до цього готові».

Раніше в понеділок у Парижі Емманюель Макрон призначив новим прем’єр-міністром Франції правоцентриста Едуара Філіппа, депутата парламенту і мера міста Гавра на північному заході Франції. 46-річний представник партії «Республіканці» Філіпп і 39-річний Макрон мають схожі погляди на економіку і соціальні питання.

За опитуваннями, партія Макрона La République En Marche ! («Республіко, вперед!») має високі шанси перемогти на призначених на 11 та 18 червня виборах до парламенту Франції. Пропрезидентська сила дещо випереджає партію «Республіканці» та ультраправий «Національний фронт», лідера якого Марін Ле Пен переміг Емманюель Макрон у другому турі президентських виборів. Але для здійснення обіцяних реформ Макронові має знадобитися в парламенті підтримка правоцентристів.

дата публікації: 15-05-2017

автор:


коментарі

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: