ООН виключила будь-яку участь у референдумі в Іракському Курдистані

Організація Об’єднаних Націй заявила, що «жодним чином» не братиме участі в референдумі щодо незалежності автономного курдського регіону Іраку, запланованому на вересень.

Спеціальна місія ООН в заяві 15 червня висловила сумнів щодо законності голосування, яке вже викликало критику з боку центрального уряду в Багдаді, західних країн і сусідніх Туреччини та Ірану.

Минулого тижня президент Іракського Курдистану Масуд Барзані і лідери всіх політичних партій у регіоні домовилися провести референдум про незалежність від решти Іраку і призначили його на 25 вересня.

Майже 5-мільйонний Іракський Курдистан і нині має значну автономію, зокрема власний парламент і збройні сили. Напруженість у відносинах з центральним урядом у Багдаді викликана, серед іншого, обміном доходами від нафти. Курди контролюють нафтове місто Кіркур.

дата публікації: 16-06-2017

автор:


коментарі

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: