Активісти викрили Путіна на демонстрації відео повітряного удару США під виглядом російського

Громадські активісти виявили, що президент Росії Володимир Путін хизувався перед американським кінорежисером Олівером Стоуном відеозаписом нібито російського повітряного удару по екстремістах угруповання «Ісламська держава» в Сирії, але це було відео американського удару по талібах в Афганістані.

Такого висновку вони дійшли, переглянувши чергову серію фільму «Інтерв’ю з Путіним», який кілька років знімав Стоун, прихильник російського керівника.

Зокрема, як пише видання «Медуза», кадри відеозапису збігаються з оприлюдненими у США багато років тому, що показують повітряний удар бойового вертольота США по бойовиках екстремістського угруповання «Талібан» в Афганістані 2009 року.

Російськомовні ж голоси пілотів, накладені на відео, яке в кадрі кінофільму Путін показує Стоунові, взяті вочевидь із запису 2014 року, що, найімовірніше, є записом переговорів пілотів українських бойових вертольотів у перебігу їхнього удару по захопленому тоді бойовиками Донецькому аеропорту наприкінці травня 2014-го.

В інтернеті знайшли й сам той монтаж – американське відео і накладені голоси російською, – який Путін показував Стоунові з екрана мобільного телефону.

Дослідницька організація Conflict Intelligence Team зробила відеоролик, який доводить ідентичність відеоряду обох записів – на телефоні в Путіна як нібито російський удар у Сирії і на американському сайті як удар США в Афганістані.

Але речник президента Росії Дмитро Песков на запитання «Медузи» про це, як пише видання, відповів: «Це не так. Цілковита нісенітниця».

Це вже не вперше в Росії вдаються до фальшивої ідентифікації відеозаписів російських повітряних ударів у перебігу сирійської кампанії Кремля. Росія, вступивши у громадянську війну в Сирії на підтримку режиму президента Башара аль-Асада, стверджує, що завдає там ударів по бойовиках угруповання «Ісламська держава». Водночас відеозаписи, які публікувало Міністерство оборони Росії як свідчення російських ударів по об’єктах екстремістів, на кшталт нафтобаз тощо, як з’ясовувалося, в багатьох випадках показували удари по цивільних об’єктах, наприклад, зерносховищах, інших супротивників влади Асада за десятки кілометрів від найближчих позицій екстремістів.

дата публікації: 20-06-2017

автор:


коментарі

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: