Порошенко привітав перших звільнених з полону українських заручників – речник

Президент України Петро Порошенко привітав перших звільнених з полону українських заручників, повідомляє його речник Святослав Цеголко. 

«Щойно президент телефоном привітав перших звільнених наших хлопців з ворожого полону. З ним говорив Владислав Овчаренко, який разом з іншими 15-ма цивільними та військовими повернувся з полону в окупованому Росією Луганську, – написав Цеголко на своїй сторінці в Facebook.

Сьогодні на Донбасі почався обмін заручниками. Як повідомив кореспондент Радіо Свобода, автобус із першими 16 звільненими з окупованого Луганська українцями прибув на підконтрольну Україні територію. Серед звільнених – військові і цивільні (серед яких представники ультрас «Зорі»).

Найближчим часом у напрямку підконтрольних бойовикам територій має відбути транспорт із особами, видачі яких вимагають угруповання сепаратистів – всього 99 осіб.

Водночас, як повідомляють луганські сепаратисти, на територію, підконтрольну угрупованню «ЛНР», повернулися 73 заручники з 75 запитуваних бойовиками, дві людини відмовилися повертатися. 

Представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко раніше повідомляла, що списки осіб, яких 27 грудня обмінюють на Донбасі, обговорені й узгоджені.

На сьогодні на Донбасі запланований обмін заручниками за формулою «306 (тих, видачі кого домагаються підтримувані Росією бойовики – ред.) на 74 (військових і цивільних, включених до списку на обмін Україною – ред.)». Протягом останніх 1,5 року процес звільнення заручників був заблокований.

25 грудня Ірина Геращенко з посиланням на дані СБУ повідомила, що на окупованій території Донбасу утримуються 170 заручників.

 

дата публікації: 27-12-2017

автор:


коментарі

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: