Родина Олександра Олеся висловила згоду на його перепоховання в Україні – дипломат

Родина українського письменника Олександра Олеся, що живе в Канаді, згодна на його перепоховання в Україні, повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко.

Як написав він у твітері, українські дипломати розшукали двох канадських правнуків Олександра Олеся.

Раніше у вівторок останки Олександра Олеся були ексгумовані на цвинтарі у столиці Чехії Празі, де письменник був похований. Речник президента України Святослав Цеголко повідомив, що Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ терміново втрутитися в ситуацію, а також зв’язатися з родичами Олександра Олеся в Канаді для з’ясування можливості перепоховати його в Україні. Відтак в МЗС заявили, що справа з перепохованням Олександра Олеся перебуває на особливому контролі міністерства.

Як додали в МЗС, за втручання посольства останки Олександра Олеся та його дружини перемістили до депозитарію цвинтаря до моменту рішення родичів письменника, які живуть у Канаді, щодо місця остаточного поховання останків.

Олександр Олесь (справжнє прізвище Кандиба) помер 1944 року. Із 1923 року він жив у Празі, виїхавши в еміграцію з України 1919 року після більшовицького перевороту.

дата публікації: 03-01-2017
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Головне

Павло Клімкін
Україна готова відмовитися від Мінських угод, якщо деякі європейські держави доб’ються зняття санкцій з росії в Раді Європи
розділ: Важливі новини, Світові новини, Усі новини

«Мене вчора багато хто запитував, як буде Рада Європи діяти щодо санкцій проти рф. Я їм чесно сказав: якщо ви вчините так, як хочуть кілька країн, я того ж дня вийду і скажу, що, по-перше, «Мінська» у нас тепер немає, і, по-друге, його вбили не тільки в Москві, але і ви – послідовно», – заявив Павло Клімкін у Брюсселі.

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: