На акції щодо підтримки політв’язнів у Москві були провокатори, майже всіх затриманих відпустили – ЗМІ

Майже всіх затриманих учасників акції на підтримку політв’язнів у центрі російської столиці Москви 14 січня відпустили після бесід у поліцейських відділках, повідомляє правозахисний портал «ОВД-Інфо». Водночас, за даними видання, одного з активістів поліція відмовилась звільняти – причина невідома.

«Відпущені всі, крім Марка Гальперіна, протоколи складені лише на Гальперіна і Юрія Горського», – йдеться в повідомленні.

Крім того, видання стверджує, що в одному із автобусів, якими забирали активістів із мітингу, перебували провокатори, де вони зараз – невідомо.

«Автобус №3. У нього посадили провокаторів з прокремлівських рухів, їхня доля невідома», – зазначає видання.

Останні коментарі російських правоохоронних органів щодо події стосувалися кількості затриманих. Йшлося про затримання 48 осіб «за несанкціоновану акцію» і вирішення питання «про притягнення затриманих до адміністративної відповідальності».

В суботу в центрі Москви біля пам’ятника Олександрові Грибоєдову громадські активісти провели акцію на підтримку політв’язнів, зокрема Ільдара Дадіна. Через деякий час після початку пікету з’явилося повідомлення, що поліція затримала понад 40 людей.

Ільдар Дадін – єдиний у Росії активіст, засуджений за статтею російського Кримінального кодексу про «неодноразове порушення правил проведення публічних заходів». У листопаді минулого року Дадін заявив про тортури, яких він зазнав у колонії в Карелії. Пізніше російські силовики заявили, що перевірили скарги Дадіна, але не знайшли їм підтвердження. Нині Дадіна етапували в колонію на Алтай, при цьому понад місяць про його долю не було нічого відомо.

дата публікації: 14-01-2017

автор:


коментарі:

@Правда України

Головне

Павло Клімкін
Україна готова відмовитися від Мінських угод, якщо деякі європейські держави доб’ються зняття санкцій з росії в Раді Європи
розділ: Важливі новини, Світові новини, Усі новини

«Мене вчора багато хто запитував, як буде Рада Європи діяти щодо санкцій проти рф. Я їм чесно сказав: якщо ви вчините так, як хочуть кілька країн, я того ж дня вийду і скажу, що, по-перше, «Мінська» у нас тепер немає, і, по-друге, його вбили не тільки в Москві, але і ви – послідовно», – заявив Павло Клімкін у Брюсселі.

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: