Парламент Македонії затвердив новий уряд, очолюваний соціалістом Заєвим

Парламент Македонії завершив шестимісячну політичну кризу в країні обранням нового лівоцентристського коаліційного уряду на чолі з колишнім опозиційним лідером Зораном Заєвим.

62 законодавці проголосували пізно ввечері 31 травня за те, щоб затвердити новий Кабінет міністрів із 26 осіб, запропонований лідером соціал-демократів Заєвим. П’ятеро депутатів утрималися під час голосування, ще 5 взагалі були відсутні в сесійній залі.

Заєв склав присягу як прем’єр-міністр одразу після голосування. Він пообіцяв, що його уряд активізує економічні реформи і прискорить шлях вступу країни в ЄС і НАТО.

Прес-секретар Держдепартаменту США Гізер Науерт привітала Заєва і заявила, що Сполучені Штати готові допомогти країні провести реформи, які зміцнять верховенство закону, незалежність судової влади, свободу ЗМІ і підзвітність уряду.

Заєв сформував союз свого «Соціал-демократичного союзу Македонії» із ще двома невеликими етнічними албанськими партіями, щоб контролювати 62 з 120 місць в парламенті після того, як його партія посіла друге місце на грудневих виборах.

Партія «ВМРО-ДПМНЕ», яка здобула найбільше мандатів на тих виборах сформувати уряд не змогла, бо була невдоволена призначенням спікером парламенту етнічного албанця, планами надання особливого статусу албанській мові, а також роботою в дев’яти кабінетах.

Близько третини населення Македонії є етнічними албанцями, а міжетнічна напруженість призвела до того, що колишня югославська республіка опинилася на межі громадянської війни в 2001 році.

дата публікації: 01-06-2017
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: