У Молдові протестували проти змін до виборчої системи

Тисячі активістів вийшли на вулиці Молдови 11 червня проти запропонованих змін до виборчої системи країни. Кілька тисяч протестувальників зібралися в столиці Кишиневі на знак протесту проти змін, що передбачають перехід до змішаної системи, а не виключно за партійними списками, як є зараз.

Демонстранти скандували: «Ми не здамося!» і закликали європейських законодавців, Раду Європи та Сполучені Штати допомогти зупинити вступ змін у силу.

Менші мітинги на підтримку змін відбулися в інших містах Молдови.

Опоненти рішення кажуть, що зміни спрямовані, аби схилити систему на користь Демократичної партії олігарха Володимира Плахотнюка, що є найбільшим партнером проєвропейської правлячої коаліції Молдови. Прихильники змін кажуть, що нова система покращить зв’язок між законодавцями і електоратом.

16 червня Венеціанська комісія Ради Європи, консультативний орган експертів з конституційного права, розгляне питання про те, чи слід врахувати дослідження закордонних експертів, опубліковане раніше Reuters, згідно з яким, заплановані зміни можуть вплинути на окремі політичні чи ділові інтереси.

Європейські законодавці минулого місяця відклали виділення фінансової допомоги Молдові після того, як кілька політичних груп висловили занепокоєння щодо політичної ситуації в країні.

 

 

дата публікації: 11-06-2017
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: