Правозахисники наполягають на проведенні конкурсу на посаду Уповноваженого з прав людини

Учасники платформи «Правозахисний порядок денний» наполягають на проведенні відкритого конкурсу на посаду Уповноваженого з прав людини. 

«Ми, як і раніше, переконані, що гарантувати незалежність кандидатів на зайняття цієї посади і їхню відповідність професійним й етичним вимогам можна лише через проведення відкритого конкурсу із залученням представників громадянського суспільства до процесу відбору кандидатів», – йдеться у заяві об’єднання.

Правозахисники вважають, що відповідальність за призначення омбудсмена, відповідно до Паризьких принципів ООН, має взяти на себе голова Верховної Ради України Андрій Парубій. 

Учасники платформи «Правозахисний порядок денний» вимагають від спікера Парубія невідкладно провести зустріч із правозахисними організаціями, створити консультативну конкурсну комісію чи номінаційний комітет за участі представників правозахисних організацій.

«Ми готові всіляко сприяти в організації та проведенні конкурсного відбору, зокрема – через делегування до конкурсної (номінаційної) комісії представників наших організацій», – наголошується у заяві. 

28 квітня закінчився термін перебування Валерії Лутковської на посаді уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Правозахисники раніше закликали обирати омбудсмена на відкритому конкурсі.

На сьогодні на посаду омбудсмена запропоновано три кандидатури: народний депутат Людмила Денісова (фракція «Народний фронт»), народний депутат Сергій Алєксєєв (фракція «БПП») й адвокат Андрій Мамалига. 

Попри очікування, 6 червня парламент не голосував за обрання омбудсмена, тоді голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що причина – Національне агентство з питань запобігання корупції не встигло провести перевірку кандидатів.

дата публікації: 12-06-2017
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: