Human Right Watch закликає бойовиків негайно звільнити донецького блогера Васіна

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає бойовиків негайно звільнити донецького блогера Станіслава Васіна (Асєєва).

«Влада самопроголошеної Донецької Народної Республіки (ДНР) на сході України нелегально утримує блогера, відомого своїми проукраїнськими поглядами уже протягом шести тижнів. Human Rights Watch отримала достовірну інформацію з надійних джерел про те, що Асеєв перебуває під вартою служб безпеки ДНР», – йдеться в заяві організації, оприлюдненій 15 липня. 

Як заявив директор Human Rights Watch в Європі та Центральній Азії Гаґ Вільямсон те, що писав Асєєв, не подобалося керівництву угруповання «ДНР», тому він став жертвою.

«Він є жертвою насильницького зникнення – дуже тяжкий злочин, відповідно до міжнародного права, який не може бути виправданим ні за яких обставин, ні за часів миру, ні війни», – сказав Вільямсон.

HRW вимагає від бойовиків визнати затримання донецького блогера, негайно звільнити його, а винних у викраденні покарати.

Водночас бойовики не визнають затримання Асєєва, а напередодні вони оголосили блогера в розшук як зниклого безвісти.

Зв’язок з донецьким блогером і автором Радіо Донбас.Реалії Станіславом Васіним (Асєєвим) зник 2 червня.

11 червня Служба безпеки України підтвердила його зникнення.

Головний редактор Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Ненад Пеїч закликав до звільнення блогера. За словами Пеїча, якщо затримання Васіна бойовиками – правда, це протизаконно. «Він має бути негайно звільнений, і йому повинні гарантувати безпеку», – зазначив Пеїч.

До з’ясування його долі та звільнення в разі полону закликала низка правозахисних та журналістських спільнот: Національна спілка журналістів України, Репортери без кордонів, Комітет захисту журналістів (США), Міжнародна амністія. Васін співпрацював із низкою українських ЗМІ: «Дзеркалом тижня», «Українським тижнем» та проектом Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії.

дата публікації: 15-07-2017
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Головне

Коломойського в тюрму
Українці, не дамо злодію Коломойському знову вкрасти у нас гроші через повернення йому Приватбанку. Бєню в тюрму!
розділ: Важливі новини, Суспільство і влада, Усі новини

Міжнародний шахрай Коломойський, за яким полює ФБР, знову намагається обікрасти українців. Але ми, патріоти України, не дамо йому цього зробити. Зараз він сховав свій товстий і смердючий зад в Ізраїлі і шляхом підкупу маніпулює корумпованими українськими суддями. Пропонуємо надати йому можливість прилетіти в Україну, а тут закрити його в тюрмі назавжди і позбавити усього вкраденого! А акції Приватбанку розподілити між усіма громадянами України порівну, адже цей банк є державним, хай він стане дійсно НАРОДНИМ!

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: