Київ: власник крамниці, де стерли графіті часів Майдану, заявив про її закриття

Власник крамниці меблів класу люкс «Емпоріум» у будинку на вулиці Грушевського в Києві, зі стін якої стерли графіті часів Майдану і вхід до якої розгромили у відповідь, Ігор Доценко заявив, що його салон після інциденту «закритий». Він не уточнив, чи йдеться про тимчасове закриття, чи про постійне.

При цьому, коментуючи напад на крамницю, він стверджує, що його крамниця «три з половиною роки доглядала за графіті» і стала «заручниками провокаторів, які й замалювали ці праці, щоб вчинити цей вандалізм».

«Я сподіваюся, що поліція і суд розберуться, хто, де і як», – додав він.

Раніше в неділю генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що київська прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом нищення графіті, які були створені під час подій Революції гідності на фасаді будинку по вулиці Грушевського в Києві.

Він нагадав у фейсбуці, що наказом Міністерства культури України № 869 від 15.10.2014 року місце бойових дій та масової загибелі громадян у районі вулиці Грушевського в Києві під час акцій протесту у лютому 2014 року віднесено до об’єктів культурної спадщини місцевого значення, пошкодження чи знищення яких тягне за собою кримінальну відповідальність за ст. 298 Кримінального кодексу України (нищення, руйнування чи псування пам’яток історії або культури).

«Крім того, бізнес вандалів із «Емпоріуму» найближчим часом ретельно перевірять усі державні контрольні органи. Разом – сила», – додав Луценко.

Генпрокурор нічого не згадав про дії нападників, які раніше в неділю розгромили вхід до цієї крамниці і пообписували написами її вітрини, виявляючи таким чином незгоду з діями представників крамниці.

Директор Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович заявляв у неділю, що інститут готує звернення в поліцію і до Генпрокуратури за фактом вандалізму через знищення графіті, які були пам’яткою історії. Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко нагадав, що знищені графіті були частиною експозиції Музею Майдану і що за знищення музейного фонду передбачено кримінальну відповідальність.

У суботу стало відомо, що з фасаду згаданого будинку, з-поміж вітрин крамниці, зникли відомі патріотичні графіті, створені під час Революції гідності. Журналістка Тетяна Висоцька, яка повідомила про це, також оприлюднила фото, на якому, як виглядає, власник крамниці спостерігає за наслідками ліквідації зображень.

Керівник крамниці Ігор Доценко тоді ж у коментарях до допису журналістки назвав ці графіті «трафаретним мистецтвом» і «типовим стріт-артом, який час від часу видаляють комунальні служби», і закликав до спокою.

Графіті, про які йдеться, створив свого часу український стріт-арт-художник на творче псевдо #Sociopath, який приховує своє справжнє ім’я.

дата публікації: 03-09-2017

автор:


коментарі

@Правда України

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: