Захід застерігає Сирію від нового використання хімічної зброї: «ми будемо діяти»

Сполучені Штати, Франція і Велика Британія застерігають президента Сирії Башара Асада від використання хімічної зброї.

У спільній заяві, оприлюдненій 21 серпня, Вашингтон, Париж і Лондон наголошують: «Ми зберігаємо намір діяти, якщо режим Асада використовуватиме хімічну зброю».

Тим часом, сирійська влада почала військовий наступ на провінцію Ідліб, останній утримуваний повстанцями регіон.

Сили Асада почали бомбардувати й обстрілювати Ідліб, розташований поблизу кордону з Туреччиною. У цю провінцію протягом останніх місяців виїздили повстанці з інших регіонів країни, які вирішили здатися і, за угодою, укладеною за посередництва Росії, через безпечний коридор дістатися Ідліба.

Сили Асада, які за підтримки Росії воюють із повстанцями, неодноразово звинувачували у застосуванні хімічної зброї, від якої страждало цивільне населення.

Зокрема, щонайменше 70 людей і не менше 500 постраждали через атаку в Східній Гуті, передмісті Дамаска, у квітні цього року. Сирійський уряд і Росія заперечили застосування будь-яких хімічних речовин.

Але сили США, Великої Британії і Франції у квітні завдали авіаударів по сирійських військових об’єктах, які використовувалися для виробництва хімічної зброї.

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів збройних сил США генерал Джозеф Данфорд заявив, що основними цілями ударів США, Великої Британії і Франції були три об’єкти на заході Сирії: науково-дослідний центр у районі Дамаска, який був центром сирійської хімічної та біологічної програми зброї, та два інших об’єкти зберігання хімічної зброї – на захід від Хомса.

Влада в Сирії й Росії засудила ці удари.

Британія, Франція і Сполучені Штати заявили, що їхня «позиція щодо використання хімічної зброї режимом Асада не змінилася» від квітневих подій.

«Як ми показали, ми дамо належну відповідь на будь-яке подальше застосування сирійським режимом хімічної зброї», – йдеться в заяві.

Рада безпеки ООН має намір обговорити ситуацію в Сирії наступного тижня.

дата публікації: 22-08-2018




автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: