«Принциповий, освічений, непідкупний» – Філарет про Епіфанія

Патріарх Філарет в ефірі Радіо Свобода назвав якості й професійні навички предстоятеля Православної церкви України Епіфанія, які вважає важливими для керування церквою.

За його словами, «принциповість, освіта, непідкупність, вміння організувати» – головні переваги Епіфанія, що роблять його здатним бути предстоятелем.

«Молодість для мене не мала ніякого значення. Я бачив постать, його здібності, які дозволяють йому бути предстоятелем. Бо я бачив це на прикладі академії. Київська академія – одна зі всіх духовних навчальних закладів, визнана державою. Інші духовні навчальні заклади і Московського патріархату, і наші не визнані. А академія, якою він керував, визнана. Це свідчить про те, що вміє, може. Якщо в цьому може, значить, може керувати і не тільки академією», – розповів Філарет.

Філарет вкотре наголосив, що, навіть якби не було Об’єднавчого собору, він все одно радив би архієреям Української православної церкви Київського патріархату «мати орієнтир» на Епіфанія.

«Тепер взяти єпархію. Єпархія (Епіфанія – ред.) найбільша в Київському патріархаті – близько 500 парафій. Правда, він вже й отримав її великою, але розбудовував. І скарг ніяких не було ні від парафій, ні від духовенства. Це теж говорить про багато що», – додав патріарх. 

Читайте також: Філарет про Собор, конкурентів Епіфанія і шантаж КДБ

15 грудня у Києві в Софійському соборі відбувся Об’єднавчий собор зі створення єдиної української помісної православної церкви, який обрав її предстоятелем митрополита Епіфанія.

Патріарх Варфоломій запросив його до Стамбула для отримання томосу 6 січня.

Повністю інтерв’ю з патріархом Філаретом дивіться у програмі Радіо Свобода «Суботнє інтерв’ю».

дата публікації: 22-12-2018
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Web Hosting

Підтримайте нас, будь ласка: