Україна має треті за обсягом запаси газу в Європі – «Нафтогаз»

Україна має треті за обсягом запаси газу в Європі, повідомив «Нафтогаз України» у своїй презентації, наданій у відповідь на запит Радіо Свобода.

Компанія оцінює її на рівні 590 мільярдів кубометрів. На другому місці за обсягом запасів газу йдуть Нідерланди (696 мільярдів), на першому – Норвегія (1,763 трильйона). Про Росію «Нафтогаз» не згадує.

При цьому найбільша компанія з видобування газу в Україні – «Укргазвидобування» – у 2018 році отримала лише один спецдозвіл на розвідку нових ділянок та подальше видобування газу. У 2014 році таких спецдозволів було дев’ять, у 2015 – чотири, у 2016 – 13, у 2017 – чотири.

«Один мільярд кубометрів не видобуто через невидачу ліцензій», – заявили в «Нафтогазі».

Компанія вказує, що природне падіння видобутку через виснаження свердловин становить 1-1,2 мільярда кубометрів на рік.

Водночас обсяги буріння зросли зі 173 тисяч кубометрів у 2015 році до 313 тисяч у 2018.

Обсяг видобутку газу в Україні державними й приватними компаніями у 2018 досяг 21 мільярда кубометрів. Водночас обсяг споживання газу більший – 32,3 мільярда.

«Нафтогаз» вважає, що для збільшення видобутку газу частка інвестицій в його ціні має зрости у 8,5 разів.

У компанії стверджують, що із кожного проданого кубометра за поточною ціною – 8,55 грн – на інвестиції йде 34 копійки. «Нафтогаз» підрахував, що частка інвестицій у ціні газу має складати 2,1 грн, якщо потрібно утримати видобуток газу, і 2,9 грн – якщо потрібно його нарощувати.

дата публікації: 27-02-2019

автор:


коментарі:

Головне

Андрій Богдан
Зеленський покарав юриста, бо той публічно заявив, що Андрій Богдан потрапляє під люстрацію
розділ: Важливі новини, Суспільство і влада, Усі новини

Зеленський виключив з міжнародної делегації, яка вирушить до Гааги, заступника міністра юстиції Сергія Пєтухова. Бо він публічно заявляв про те, що нинішній глава Адміністрації президента Андрій Богдан потрапляє під люстрацію, тобто незаконно займає посаду

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: