Нова атака на «Свідків Єгови» в Росії: арешти у Курську, обшуки в Норильську

У російському Курську 22 жовтня суд заарештував трьох послідовників релігійної організації «Свідки Єгови», на яких завели кримінальні справи про екстремістську діяльність.

Одночасно із цим у Норильську пройшли обшуки за п’ятьма адресами проживання ймовірних членів організації.

До обшуків спецназ увірвався в будівлю, де «Свідки Єгови» проводили зустріч. У ній, як повідомляє «МБХ медіа», брали участь близько 50 осіб. У них відібрали телефони й іншу наявну на руках техніку.

Частину присутніх відвезли на допит до Слідчого комітету Росії, а керівникові громади оголосили, що проти нього відкрили кримінальну справу.

У 2017 році Верховний суд Росії визнав релігійну організацію «Свідки Єгови» екстремістською, заборонивши її діяльність на території країни.

При цьому, як зазначав правозахисний центр «Меморіал», у рішенні суду «не було наведено жодного факту порушення вірянами громадського порядку, прояви агресії або насильства з їхнього боку, а також свідчень, що їхня діяльність загрожувала безпеці Російської Федерації».

 

У грудні 2018 року президент Росії Володимир Путін на зустрічі з членами президентської Ради з прав людини назвав визнання «Свідків Єгови» екстремістами «нісенітницею», заявивши, що вони теж християни і переслідувати їх нема за що.

Проте, з часу заборони в Росії кілька сотень послідовників організації зазнали кримінального переслідування, десятки були засуджені до реальних термінів ув’язнення за звинуваченням в організації екстремістської діяльності. Багато з арештованих вірян скаржилися на тортури і знущання під час допитів.

 

дата публікації: 22-10-2019
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Головне

Брехло рабінович пропустив найбільше засідань Верховної Ради
розділ: Важливі новини, Суспільство і влада, Усі новини

вадима рабіновича взяв участь у 6% голосувань, юлія льовочкіна з ОПЗЖ теж відвідала 6%, ігор абрамович з ОПЗЖ – 7%; юрій солод з ОПЗЖ – 7%, позафракційний андрій деркач – 7%, вадим столар з ОПЗЖ – 8%, олександр фельдман з ОПЗЖ – 8%, антон яценко з групи “За майбутнє” – 9%, юрій бойко з ОПЗЖ – 10%

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Web Hosting

Підтримайте нас, будь ласка: