В Іспанії проходить перепоховання диктатора Франко

В Іспанії сьогодні проходить перепоховання останків диктатора Франсіско Франко. Тіло генералісимуса перенесуть з меморіального комплексу Долина Полеглих в сімейну могилу кладовищі в Ель-Пардо під Мадридом. Поховають диктатора поруч з дружиною.

Ексгумація і перепоховання проходять у присутності родичів. Крім них, за процесом спостерігатимуть міністр юстиції і представник прем’єр-міністра.

На процедурі ексгумації знаходяться судовий слідчий і персонал державного похоронного бюро. Їх імена не розголошуються через погрози, які надійшли від ультраправих активістів.

Після дотримання всіх формальностей останки Франко перемістять в нову труну без будь-яких державних символів і перемістять на місце нового поховання. Уряд заявив, що підготував кілька варіантів доставки труни на цвинтарі, однак оголосив лише про вертольоти.

Уряд Іспанії 24 серпня 2018 року схвалив документ, який дає законне обґрунтування для ексгумації і перенесення останків диктатора Франсіско Франко. Родичі диктатора були проти, але Верховний суд відхилив їх оскарження.

Франко 36 років був каудильйо – верховним правителем Іспанії. Після громадянської війни 1936-1939 років він став лідером правого, диктаторського режиму в країні і правив їй до своєї смерті в 1975 році.

Після смерті він був похований в меморіальному комплексі Долина Полеглих. Побудований за його життя комплекс мав стати пам’ятником на честь загиблих під час іспанської громадянської війни як з боку переможців-націоналістів, так і тих, хто програв – республіканців.

Місце поховання диктатора було причиною тривалої політичної суперечки між правими і лівими в Іспанії. У березні соціалістичний уряд країни пообіцяв не пізніше червня перенести останки Франко. Його сім’я наполягала на перепохованні у столичному кафедральному соборі Альмудена. Ця вимога була відхилена урядом, які не бажають створювати місце поклоніння диктатору в туристичному центрі міста.

дата публікації: 24-10-2019
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Web Hosting

Підтримайте нас, будь ласка: