Угорщина підтримала заяву НАТО щодо України – Сійярто

Угорщина розблокувала заяву представників країн НАТО щодо України. Про це, як повідомив угорський новинний портал Origo, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто. За його словами, таке рішення ухвалили після того, як в документі були враховані пропозиції Будапешта щодо угорської громади, яка проживає в Закарпатті.

«Пропозиції були взяті до уваги в останній момент», – сказав Сійярто, додавши, що саме тому Будапешт підтримав спільну заяву послів НАТО.

Раніше сьогодні було оприлюднено заяву комісії НАТО-Україна з 11-ти пунктів.

Угорщина відмовилася від заяви напередодні через відсутність згадки про нібито «позбавлення прав» угорської меншини в Україні.

Відносини України і Угорщини впродовж останніх років є напруженими. Вони зіпсувалися після ухвалення у вересні 2017 року українського закону про освіту, який, на думку Будапешта, обмежує права українських угорців, що живуть на Закарпатті (закон передбачає, серед іншого, ширше впровадження української державної мови, включно у навчальних закладах національних меншин). У свою чергу, Київ заявляє, що Україна повністю гарантує захист прав нацменшин, а закон про мову лише розширює їхні можливості як повноправних представників українського суспільства.

 

дата публікації: 31-10-2019
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Головне

Путана коломойська
Заява Коломойського про «війну українців з українцями» адресована передовсім Росії та свідчить про зростання ризиків для України, через зраду Коломойського
розділ: Важливі новини, Війна, Усі новини

Заява Коломойського про війну українців з українцями адресована передовсім Росії та свідчить про зростання ризиків для України, через зраду Коломойського. Це означає, що Коломойський всіляко сигналізує Росії, що він – на боці Росії. Щоб Кремль сприймав його не як ворога, а навпаки – як свого корисного поплічника.

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Web Hosting

Підтримайте нас, будь ласка: