Право законодавчої ініціативи народу потребує конкретизації – Конституційний суд

Конституційний суд визнав конституційним законопроєкт №1015, який дає право народу України подавати законопроєкти у Верховну Раду. Також суд вказав, що запропоноване законопроєктом положення «право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить народу» потребує конкретизації виходячи з того, що в Конституції України поняття «народ» застосовано у значенні «український народ – громадяни України всіх національностей».

Суд вважає, що законопроєкт відповідає вимогам ст. 157 (права і свободи громадян) і ст. 158 (внесення законопроєктів у Раду) Конституції.

Законопроєкт пропонує доповнити ст. 93 Конституції переліком субʼєктів законодавчої ініціативи і закріпити, що крім президента, Кабінету міністрів, народних депутатів, право законодавчої ініціативи належатиме народу. Цю ж статтю пропонується доповнити абзацом: «Закон приймається відповідно до вимог законодавчої процедури, визначеної Конституцією та законами України».

Верховна Рада 3 вересня направила до Конституційного суду законопроєкт №1015.

дата публікації: 14-11-2019
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Головне

Путана коломойська
Заява Коломойського про «війну українців з українцями» адресована передовсім Росії та свідчить про зростання ризиків для України, через зраду Коломойського
розділ: Важливі новини, Війна, Усі новини

Заява Коломойського про війну українців з українцями адресована передовсім Росії та свідчить про зростання ризиків для України, через зраду Коломойського. Це означає, що Коломойський всіляко сигналізує Росії, що він – на боці Росії. Щоб Кремль сприймав його не як ворога, а навпаки – як свого корисного поплічника.

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: