Українська експедиція не змогла дістатися Антарктиди через карантин у Південній Америці – МОН

25-та Українська антарктична експедиція не змогла дістатися Антарктиди і повернулася до Києва, повідомляє Міністерство освіти і науки 20 березня.

Як пояснив очільник Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий, команда не змогла подолати шлях через карантинні заходи в країнах Південної Америки.

Читайте також: Подорож радіоаматора до Антарктиди: українець знову рушає в експедицію

«16 березня команда 25-ї УАЕ оперативно вирушила в Антарктиду, намагаючись подолати довгий шлях раніше, ніж карантинні обмеження зробили би це неможливим. Однак карантин у Чилі та майже всіх країнах Південної Америки змусив зкоригувати плани. Три дні експедиція перебувала в Стамбулі й була змушена повернутися до Києва сьогодні пізно ввечері», – наводять у МОН слова Дикого.

Як пояснюють у пресслужбі міністерства, всі члени експедиції – 10 чоловіків і дві жінки – були забезпечені засобами захисту та антисептиками, пройшли перевірку температури по прибутті до України і, попри добре самопочуття, відправилися на добровільну обсервацію. Наступного тижня їх планують протестувати на наявність коронавірусу SARS-CoV-2, який є збудником хвороби.

Читайте також: В Антарктиді «зацвів» сніг – фото​

«Тим часом МОН та Національний антарктичний науковий центр у тісній співпраці з МЗС України та постійним представництвом України у Республіці Чилі шукають шляхи, щоб доправити експедицію на станцію «Академік Вернадський». Там 25-та УАЕ має змінити на станції своїх колег, які працюють на «Вернадському» вже близько року», – йдеться в заяві міністерства.

Новий коронавірус SARS-CoV-2, раніше відомий як 2019-nCoV, виявили у Китаї наприкінці минулого року. Він спричиняє захворювання COVID-19. У деяких випадках перебіг хвороби легкий, в інших – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем. Це може перерости в пневмонію, що може стати смертельною. Більшість хворих видужує; помирають переважно люди з ослабленою імунною системою, зокрема літні.

Станом на вечір 20 березня, за даними Університету Джона Гопкінса, у світі виявлено 265 495 випадків захворювання, понад 11 тисяч летальних. 87 363 людини одужали.

дата публікації: 20-03-2020
автор:


коментарі:

Головне

Зе+Хомчак
Зеленський призначив випускника московського військового училища Хомчака начальником Генштабу – Головнокомандувачем ЗС України
розділ: Важливі новини, Війна, Усі новини

Руслан Хомчак закінчив Московське загальновійськове училище. А стрімкий кар’єрний зліт Хомчака розпочався після приходу до влади убивці і зрадника януковича. У 2011 році полковник Хомчак указом Президента України № 859/2011 від 23 серпня 2011 року отримує військове звання генерал-майора. У травні 2012 його підвищують з посади начальника штабу 8-го армійського корпусу до командира 6-го армійського корпусу, а у серпні 2013 року присвоюють військове генерал-лейтенанта.

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Web Hosting

Підтримайте нас, будь ласка: