Аваков: поліція склала три адмінпротоколи на священників за порушення карантину у Вербну неділю

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прокоментував скупчення людей у церквах у Вербну неділю 12 квітня.

За його словами, поліція склала кілька адміністративних протоколів на служителів церков і розглядає ще 12 справ.

«Безвідповідальність і неповага до людського здоров’я не мають до Бога жодного стосунку! Церковникам у трьох випадках поліцією винесені адміністративні штрафи (протоколи про адміністративне правопорушення, за якими штраф стягує суд – ред.). Ще за 12-ма – матеріали вивчаються», – заявив голова МВС.

 

Він не уточнив, про які конкретно церкви йдеться.

12 квітня християни східного обряду відзначали Вербну неділю, якою починається Страсний тиждень перед Великоднем. Християни західного обряду в цей день святкували Великдень.

10 квітня митрополит Української православної церкви (Московського патріархату) Климент в ефірі Радіо Свобода зазначив, що в богослужіннях їхньої церкви на Великдень майже нічого не зміниться, хоча на карантинні обмеження священники зважатимуть.

Читайте також: УГКЦ і Великдень в час пандемії. «Мусимо святкувати по-особливому» – Святослав Шевчук​

Із 6 квітня в Україні Кабінет міністрів запровадив жорсткіші правила карантину: у громадських місцях не можна перебувати без маски чи респіратора на обличчі, ходити групами більше ніж по двоє та відвідувати парки, сквери або ж прибережні зони. Також до 24 квітня заборонені масові заходи, в тому числі церковні.

дата публікації: 13-04-2020
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: