Економіка України цьогоріч скоротиться на 4,5% – звіт ЄБРР

У 2020 році економіка України скоротиться на 4,5 %, йдеться у звіті Європейського банку реконструкції і розвитку. При цьому вже в наступному році зростання очікується на рівні 5 відсотків.

Українська економіка зазнає проблем, зокрема, через зниження цін на метали й вуглеводні та падіння обсягів грошових переказів.

Згідно зі звітом, який є в розпорядженні Радіо Свобода, у середньому економіка країн, які отримують інвестиції від Європейського банку реконструкції та розвитку, цьогоріч скоротиться на 3,5%. Водночас уже у 2021 році можливе зростання на 4,8%.

ЄБРР будує свій прогноз на основі припущення про поступове послаблення обмежень й повернення до нормального життя у другій половині цього року.

Економічного падіння зазнають практично всі країни ЄБРР. Серед винятків – Туркменістан, Узбекистан та Єгипет.

Міжнародний валютний фонд прогнозує падіння реального валового внутрішнього продукту України на 7,7%. При цьому Світовий банк очікує падіння ВВП на 3,5% та інфляцію на рівні 8,9%.

Національний банк України очікує падіння української економіки на 5%.

дата публікації: 13-05-2020
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: