В Одесі відкрили кримінальну справу через наругу над прапорами ЄС

В Одесі невідомі зрізали з флагштоків, пофарбували та потоптали прапори Європейського союзу. Відеозапис потрапив у мережу 10 листопада, але сам інцидент стався вранці 8 листопада, повідомив Радіо Свобода речник заступника міського голови Микола Покровський. За його словами, два прапори зрізали біля Одеської міської ради і біля Потьомкінських сходів.

«Це все тривало близько 15 секунд – поки працівники муніципальної охорони відчиняли двері міської ради і вибігали на вулицю, вже нікого не було. Є відеозаписи того, як це робилось, вони передані до поліції», – повідомив Покровський.

Фотографії із пошкодженим прапором та відео його зривання оприлюднила у фейсбуці організація «Традиція і порядок», яка називає себе «консервативним рухом». Вони порівняли вивішування прапора Євросоюзу на державних установах із російським прапором, який піднімали на Донбасі перед початком війни. Крім зрізання прапорів у центрі міста, представники організації також написали заяву в поліцію щодо, незаконного, на їхню думку, розміщення прапора ЄС біля Одеської обласної держадміністрації.

Як зазначив Покровський, факт зрізання двох прапорів та наругу над ними внесли до Єдиного реєстру кримінальних проваджень. Спочатку дії активістів кваліфікували не як наругу над прапорами, а як звичайну крадіжку (стаття 185). Втім, як уточнили Радіо Свобода в поліції, після оприлюднення в мережі відео і фото знущань над прапорами, правоохоронці додали до можливого складу злочину ч.2 статті 338 «публічна наруга над офіційно встановленим або піднятим прапором чи гербом іноземної держави».

дата публікації: 10-11-2020
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: