Переселені до Криму росіяни зможуть залишитися там після деокупації – Резніков

Переселені до Криму росіяни зможуть залишитися там після деокупації, заявив віцепрем’єр-міністр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

У відповідь на запитання про те, що київська влада планує робити з 500 тисячами російського населення, яке, за словами національного лідера кримських татар, депутата Верховної Ради Мустафи Джемілєва, переселили до анексованого Криму для зміни етнічного складу півострова, він сказав, що «точно не збирається порушувати чиї-небудь гуманітарні права».

«У всіх буде можливість вільно ухвалити рішення. Якщо захочуть легально жити на території України, вони можуть отримати статус іноземних громадян, прийняти українське громадянство або жити як особи без громадянства. Або ж ці люди можуть ухвалити інше рішення – повернутися на свою історичну батьківщину. Ми не збираємося, на відміну від спадкоємців сталінського режиму, займатися депортацією», – сказав міністр в інтерв’ю виданню LB.ua.

У вересні 2020 року на одному із засідань в ООН постійний представник України при ООН Сергій Кислиця назвав «величезною проблемою» демографічні зміни в окупованому Криму. Він переконаний, що Росія намагається витіснити з півострова все проукраїнську населення.

Керівниця підконтрольного Росії управління статистики по Криму і Севастополю Ольга Балдіна раніше повідомляла, що число жителів анексованого Криму з 2014 року зросла приблизно на 20 тисяч осіб.

дата публікації: 03-02-2021
автор:


коментарі:

@Мережа Правди

Головне

Павло Клімкін
Україна готова відмовитися від Мінських угод, якщо деякі європейські держави доб’ються зняття санкцій з росії в Раді Європи
розділ: Важливі новини, Світові новини, Усі новини

«Мене вчора багато хто запитував, як буде Рада Європи діяти щодо санкцій проти рф. Я їм чесно сказав: якщо ви вчините так, як хочуть кілька країн, я того ж дня вийду і скажу, що, по-перше, «Мінська» у нас тепер немає, і, по-друге, його вбили не тільки в Москві, але і ви – послідовно», – заявив Павло Клімкін у Брюсселі.

читати

Про видання

"Правда України" створена українцями і присвячена Україні та всім проблемам, які на жаль, зараз є в Україні. Кожен може опублікувати тут свої думки, статті, вірші, прозу, пісні, фото, відео.

Підтримайте нас, будь ласка: